polski Polska   Moje Podwórko   |  Poczta 
Portal Poniedziałek - 6 grudnia 2021 Dionizji, Leontyny, Mikołaja       
 Wyszukiwarka


Szukaj wg branz
Dodaj wpis
 Wiadomości
2021-10-23 ,,bArką na misje"

Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie oraz Wspólnota „Jaspis” zapraszają do udziału w misyjno-ewangelizacyjnym wydarzeniu zatytułowanym „bArką na misje”. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.


Z okazji Światowej Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego w archidiecezji krakowskiej pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy!” zorganizowano wydarzenie o nazwie „bArką na misje”, które odbędzie się w dniach 23-29.10.2021 roku.


Przedsięwzięcie rozpocznie się 23 października br. o godz. 10.00 od „Spotkań z Misjami”. Następnie o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. na „bArce Aquarius” przy moście Dębnickim, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu na płynącym statku. W czasie kolejnych dni dla uczestników zorganizowano „Spotkania z Misjami”.


Wydział Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej w Krakowie przygotował również specjalną ofertę dla szkół.„Wydarzeniu towarzyszyć będą misyjne wystawy egzotycznych eksponatów, prezentacje i filmy o pracy misjonarzy. Ponadto przygotowano konkursy, naukę piosenek w różnych językach krajów misyjnych, warsztaty kultury indyjskiej, afrykańskiej i peruwiańskiej. Zaplanowano także rejs po Wiśle >>statkiem z Tadkiem<< za promocyjną kwotę z dochodem na misje” – zachęcają organizatorzy.Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął  ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.


Patronat medialny sprawuje Radio Maryja i TV Trwam.


radiomaryja.pl


Żródło: radiomaryja.pl, 22

mj©Wszelkie prawa zastrzeone - INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP
wieliczka.eu - zaprasza Burmistrz Artur Kozioł